Program setkání v Olomouci vzejde ze společenství

Na olomouckém Celostátním setkání mládeže (CSM) povede v příštím roce tým Režie, který vytváří hlavní program na pódiu, mladá herečka Marta Ebenová. Zkušenosti sbírá už letos v režijním týmu na Světovém dni v Krakově. Usměvavá dívka z Prahy absolvovala divadelní vědu, poté ještě studovala na katedře alternativního divadla a loutkoherectví.

Už ses někdy dříve celostátního setkání mládeže účastnila?

Poprvé jsem byla na CSM ve Žďáru, protože mě pozvala moje spolubydlící a kamarádka, která byla v přípravném týmu a byla z toho moc nadšená. Tak jsem jela taky a opravdu mě nadchlo, jak přípravný tým fungoval s účastníky jako jeden celek v jednotě a harmonii. Když se řeklo, že se nebude chodit po trávě, tak se po trávě nechodilo. To mě překvapilo.

Zažila jsi i světové setkání v Riu?

Ano, to byl úplně jiný způsob prožívání víry. Poznala jsem tam taky moc kamarádů z Čech i z Brazílie a úplně to změnilo můj život. Nebýt Žďáru, tak jsem se nedostala do Ria.

A jak ses dostala do týmu Režie nyní na Světovém dni v Krakovu?

Přes kamarádku Moniku jsem se dostala do Žďáru a přes jejího bratra Honzu zase do Krakova do týmu Režie, protože jsme spolupracovali v divadle a taky se známe od dětství.

Jak vzniká scénář CSM do Olomouce?

Moc záleží na tom, jaká parta se v Režii sejde. Nebudeme dělat profesionální divadlo, ale spíš divadlo autorské. To znamená, že musí hodně vycházet z lidí, kteří budou přítomní. Takže si nemůžu předem napsat hru, celé si to režijně vymyslet a pak jen lidem strčit part, aby to zahráli. Ale budeme muset dokázat vymyslet program, který vzejde ze společných diskusí a modliteb. Je to hodně o společenství.

Jaká budeš režisérka?

Nechci se upnout na jednu věc, o které bych si myslela, že je umělecky skvělá, ale týmu to nebude příjemné. Je důležité, aby byl režisér citlivý, a všimnul si toho, co je třeba udělat jinak, aby všichni souzněli s tím programem. Snažíme se podpořit také mediální stránku, aby do Olomouce přijeli i ti, kteří se o setkání nedozví z osobního doporučení.

Co bys vzkázala účastníkům?

Budete se moci ponořit do hloubky, ale při tom získat i určitý nadhled v takovém tom normálním prostředí, kde má člověk kamarády.

Rozhovor připravila Magda Klímová

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

smoula
CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017

CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017, o jeho osobnostech, účastnících... o nás :)

makie

Nebát se CSMka!

makie

Na co určitě z letošního CSMka nezapomenu? :) 1) Mou krásnou vzpomínkou určitě zůstane tato: Když jsme šli v pátek na sv. Kopeček, bylo velké teplo, přes 30 stupňů, takže bylo docela náročné jít. Udělalo mi velkou radost, když jsem viděla, že s námi…

Terka8

Z Olomouce

Terka8

Přikládám i já své dojmy z CSM v Olomouci, dva z nich psané pro farní noviny. Po příjezdu do Olomouce, kde jsem mohla vidět všechnu tu práci, nadšení a také společenství přípravného týmu, mě mrzelo, že jsem nakonec do přípraváku nejela. Velmi jsem…

Tofl

Neví náhodu někdo z vás, od koho byla a jak se jmenuje ta melodie, která hrávala před scénkami na hlavním pódiu ?
Nemám na mysli melodii před informacemi (to byla z Pevnosti Boyard).
Děkuji za info ;-)
#olomouc2017

Tofl Díky ;-)

Lusmarí nemáte ji(tu "uspávačku") náhodou někdo v mp3, chtěla bych si ji dát jako vyzvánění :)

CSM Olomouc 2017

Follow ke stažení

CSM Olomouc 2017

Časopis Follow ke stažení... (všechna vydání včetně 0. čísla pro přípravný tým) Follow 0. číslo Follow 1. číslo Follow 2. číslo Follow 3. číslo Follow 4. číslo Follow 5. číslo

CSM Olomouc 2017

Je důležité snít

CSM Olomouc 2017

Pokračování rozhovoru z 5. čísla časopisu: P. João Chagas je zodpovědným za sekci pro mládež ve Vatikánu. Jak se vám mezi námi líbí? Přijel jsem nedávno a je vidět, že je tady opravdu mnoho mladých lidí. Je tu hezky připravené setkání, které mluví…

Áňa

LidiLidi Pecka, to je super, že je zkušenost takováhle.

kacarovi3 Velmi pěkný článek,ve kterém je hodně naděje pro lidstvo.Při katolických akcích se vždy rodí jiný krásnější svět plný dobra a lásky.Ach,kdyby nás bylo více a mohli jsme počtem zaplavit svět.

CSM Olomouc 2017

Virtuální prohlídka CSM

CSM Olomouc 2017

Kdo byl na CSM, ten ví, jaká tam vládla pohodová a přátelská atmosféra a může si ji připomenout virtuální prohlídkou, kterou připravil Dominik David. A kdo na CSM nebyl, uvidí aspoň zprostředkovaně, jak jsme se tam měli :) Virtuální prohlídka CSM

Áňa

Díky, že na nás v Olomouci budou vzpomínat v dobrém!
#olomouc2017 #csm2017 #nebojtese
http://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/1951/