Závěry Diecézního fóra mládeže v Hradci Králové

Ve dnech 4. - 6. listopadu se v Hradci Králové uskutečnilo diecézní fórum mládeže. Mladí delegáti diskutovali nad tématem evangelizace. Zde jsou k přečtení závěry tohoto fóra.

Foto: FB - DCM Hradec Králové/Marie Sejkorová

Závěry z diskuzí

 • Evangelizaci životem vnímáme jako velice důležitou. Pro mnohé z nás je bližší nepřímá evangelizace skutky, životním postojem a dobrým chováním v každodenních situacích, než přímá evangelizace v ulicích. Důležité je nebát se, být otevřený druhým lidem a nemít předsudky.
 • Byli bychom rádi za větší možnost vzdělání ve víře, abychom byli připraveni na otázky nevěřících, byli si jistí a nebáli se před druhými přiznat ke katolické církvi.
 • Jednou z forem vzdělání by mohla být krátká videa do 20 min. a rozhovory s kněžími a teology o církevních otázkách (týkající se katechismu, sociální nauky, ale i současné situace).
 • Budeme rádi za více přednášek na společných setkáních a možnost diskuzí nad náboženskými tématy.
 • Vnímáme jako důležité, abychom byli ve víře podporováni od dětství v našich rodinách. Chceme spojit víru se životem a nestydět se za příslušnost k církvi. K tomu potřebujeme podporu a dobré vzory v okolí.
 • Toužíme po konání více evangelizačních akcí v našich farnostech, které budou otevřeny pro širokou veřejnost (např. Nikodémova noc, hudební festival, ples, Alfa pro mládež…).
 • Jsme rádi za společenství mládeže. Poskytuje nám zázemí, jistotu a podporu. Zde můžeme zakusit přítomnost Krista, a potom můžeme jít hlásat víru mezi nevěřící (např. kamarády a spolužáky). Prosíme o větší podporu společenství od kněží.
 • Rádi bychom zapojili mladé ve věku 10-13 let do společenství a dění farnosti. Chceme jim jít příkladem a pozvat je na naše společenství. Vidíme jako vhodné více se s nimi setkávat (např. občas navštívit náboženství, uspořádat společnou akci). Jako hodnotné vnímáme i navštěvování se mezi farnostmi, společenstvími, apod.
 • Ocenili bychom, kdyby náboženství pro druhý stupeň obsahovalo i diskuze, pedagogiku hrou, zážitkové aktivity a jiné prvky, které využíváme ve společenství mládeže. Mladé by to mohlo více k víře přitáhnout.
 • Mrzí nás, že někteří mladí v našich farnostech nejsou zapojení do dění církve. Byli bychom vděčni, kdyby se účastnili společných setkání mládeže.
 • Jednou z možných příčin nezájmu o setkávání je nedostatečná propagace akcí. Chtěli bychom, aby Diecézní centrum pro mládež podpořilo naše webové stránky a pomohlo nám s grafikou plakátů, natáčením a stříháním zvacích videí a to jak finančně, tak personálně.

Sdílet

Komentáře

jirka24 Samozřejmě, že to na stránkách královéhradeckého biskupství je :)
http://www.bihk.cz/pastorace/diecezni-centrum-pro-mladez/aktuality

seima Děkuji za upozornění. Ve zprávách na hlavní liště, které pravidelně otevírám je to bez toho souboru s těmi závěry. Pod DCM to opravdu nikdo hledat nebude a vypadá to, že to tam není...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

smoula
CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017

CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017, o jeho osobnostech, účastnících... o nás :)

makie

Nebát se CSMka!

makie

Na co určitě z letošního CSMka nezapomenu? :) 1) Mou krásnou vzpomínkou určitě zůstane tato: Když jsme šli v pátek na sv. Kopeček, bylo velké teplo, přes 30 stupňů, takže bylo docela náročné jít. Udělalo mi velkou radost, když jsem viděla, že s námi…

Terka8

Z Olomouce

Terka8

Přikládám i já své dojmy z CSM v Olomouci, dva z nich psané pro farní noviny. Po příjezdu do Olomouce, kde jsem mohla vidět všechnu tu práci, nadšení a také společenství přípravného týmu, mě mrzelo, že jsem nakonec do přípraváku nejela. Velmi jsem…

Tofl

Neví náhodu někdo z vás, od koho byla a jak se jmenuje ta melodie, která hrávala před scénkami na hlavním pódiu ?
Nemám na mysli melodii před informacemi (to byla z Pevnosti Boyard).
Děkuji za info ;-)
#olomouc2017

Tofl Díky ;-)

Lusmarí nemáte ji(tu "uspávačku") náhodou někdo v mp3, chtěla bych si ji dát jako vyzvánění :)

CSM Olomouc 2017

Follow ke stažení

CSM Olomouc 2017

Časopis Follow ke stažení... (všechna vydání včetně 0. čísla pro přípravný tým) Follow 0. číslo Follow 1. číslo Follow 2. číslo Follow 3. číslo Follow 4. číslo Follow 5. číslo

CSM Olomouc 2017

Je důležité snít

CSM Olomouc 2017

Pokračování rozhovoru z 5. čísla časopisu: P. João Chagas je zodpovědným za sekci pro mládež ve Vatikánu. Jak se vám mezi námi líbí? Přijel jsem nedávno a je vidět, že je tady opravdu mnoho mladých lidí. Je tu hezky připravené setkání, které mluví…

Áňa

LidiLidi Pecka, to je super, že je zkušenost takováhle.

kacarovi3 Velmi pěkný článek,ve kterém je hodně naděje pro lidstvo.Při katolických akcích se vždy rodí jiný krásnější svět plný dobra a lásky.Ach,kdyby nás bylo více a mohli jsme počtem zaplavit svět.

CSM Olomouc 2017

Virtuální prohlídka CSM

CSM Olomouc 2017

Kdo byl na CSM, ten ví, jaká tam vládla pohodová a přátelská atmosféra a může si ji připomenout virtuální prohlídkou, kterou připravil Dominik David. A kdo na CSM nebyl, uvidí aspoň zprostředkovaně, jak jsme se tam měli :) Virtuální prohlídka CSM

Áňa

Díky, že na nás v Olomouci budou vzpomínat v dobrém!
#olomouc2017 #csm2017 #nebojtese
http://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/1951/