Program 5. celostátního fóra mládeže

Na 100 delegátů z diecézí, hnutí, řeholí, vysokoškolské pastorace a různých spolků, které pracují s mladými v katolickém duchu, se sejdou od 23. do 26. února 2017 v Olomouci. Budou diskutovat s českými a moravskými biskupy o svých pohledech na život církve a společnosti, o svých přáních a nabídkách ve prospěch církve.

„Fóra se zúčastní bezmála 100 delegátů, kteří budou reprezentovat asi 46 různých subjektů, které pracují s mladými lidmi. Kromě toho přijede asi 30 pozorovatelů.“ informuje ředitel Sekce pro mládež P. Jan Balík.

Účast na fóru přislíbila většina českých a moravských biskupů, kteří k mladým promluví ve svých příspěvcích a budou jim naslouchat při společných diskuzích.

Na mše svaté jsou zváni olomoučtí farníci a to především na závěrečnou nedělní mši svatou, která bude v neděli 26. února v katedrále sv. Václava v 10 hodin. Bude ji celebrovat olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a budou při ní čteny závěry z Celostátního fóra, která mladí delegáti sestaví. Tuto mši svatou bude možné sledovat v přímém přenosu i na TV Noe.

Po skončení fóra budou závěry předány všem biskupům a zodpovědným za pastoraci mládeže v České republice a zveřejněny na webu cirkev.cz a webu CSM 2017. Sekce pro mládež závěry fóra také odešle na sekretariát připravované synody o mládeži, která se bude konat v Římě v roce 2018.

Před zahájením fóra, ve čtvrtek 23. února od 14,30 hodin se v hotelu Arigone koná tisková konference. Účast na konferenci přislíbili: olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a náměstek primátora statutárního města Olomouce RNDr. Ladislav Šnevajs.

Kontaktní osobou pro fórum mládeže je Jiří Novák ze Sekce pro mládež ČBK: novak@cirkev.cz, +420 220 181 753 (po-pá, 9-16h).

Tisková mluvčí setkání: Bc. Anna Sýkorová, +420 736 522 818 (+420 728 555 721 mobil do zaměstnání).

 

Příloha: Program.pdf

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

smoula
CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017

CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017, o jeho osobnostech, účastnících... o nás :)

makie

Nebát se CSMka!

makie

Na co určitě z letošního CSMka nezapomenu? :) 1) Mou krásnou vzpomínkou určitě zůstane tato: Když jsme šli v pátek na sv. Kopeček, bylo velké teplo, přes 30 stupňů, takže bylo docela náročné jít. Udělalo mi velkou radost, když jsem viděla, že s námi…

Terka8

Z Olomouce

Terka8

Přikládám i já své dojmy z CSM v Olomouci, dva z nich psané pro farní noviny. Po příjezdu do Olomouce, kde jsem mohla vidět všechnu tu práci, nadšení a také společenství přípravného týmu, mě mrzelo, že jsem nakonec do přípraváku nejela. Velmi jsem…

Tofl

Neví náhodu někdo z vás, od koho byla a jak se jmenuje ta melodie, která hrávala před scénkami na hlavním pódiu ?
Nemám na mysli melodii před informacemi (to byla z Pevnosti Boyard).
Děkuji za info ;-)
#olomouc2017

Tofl Díky ;-)

Lusmarí nemáte ji(tu "uspávačku") náhodou někdo v mp3, chtěla bych si ji dát jako vyzvánění :)

CSM Olomouc 2017

Follow ke stažení

CSM Olomouc 2017

Časopis Follow ke stažení... (všechna vydání včetně 0. čísla pro přípravný tým) Follow 0. číslo Follow 1. číslo Follow 2. číslo Follow 3. číslo Follow 4. číslo Follow 5. číslo

CSM Olomouc 2017

Je důležité snít

CSM Olomouc 2017

Pokračování rozhovoru z 5. čísla časopisu: P. João Chagas je zodpovědným za sekci pro mládež ve Vatikánu. Jak se vám mezi námi líbí? Přijel jsem nedávno a je vidět, že je tady opravdu mnoho mladých lidí. Je tu hezky připravené setkání, které mluví…

Áňa

LidiLidi Pecka, to je super, že je zkušenost takováhle.

kacarovi3 Velmi pěkný článek,ve kterém je hodně naděje pro lidstvo.Při katolických akcích se vždy rodí jiný krásnější svět plný dobra a lásky.Ach,kdyby nás bylo více a mohli jsme počtem zaplavit svět.

CSM Olomouc 2017

Virtuální prohlídka CSM

CSM Olomouc 2017

Kdo byl na CSM, ten ví, jaká tam vládla pohodová a přátelská atmosféra a může si ji připomenout virtuální prohlídkou, kterou připravil Dominik David. A kdo na CSM nebyl, uvidí aspoň zprostředkovaně, jak jsme se tam měli :) Virtuální prohlídka CSM

Áňa

Díky, že na nás v Olomouci budou vzpomínat v dobrém!
#olomouc2017 #csm2017 #nebojtese
http://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/1951/