Smrt nemá poslední slovo - zazní na pouti rodin

V sobotu 19. 8., předposlední den celostátního setkání, se k mládeži v Olomouci přidají i rodiny a CSM bude rozšířeno a pouť rodin. Ta vyvrcholí svědectvím lidí, jejichž životní příběh obletěl svět a může se stát inspirací pro každého z nás.

Jedná se o příběh, jehož hlavní hrdinkou je mladá Italka Chiara Corbella, která zemřela – narodila se pro nebe – v roce 2012 v pouhých 28 letech. Byla vdaná za Enrica Petrilla, oba byli věřící a podíleli se na životě farnosti i na světových dnech mládeže založených Janem Pavlem II.

Krátce po svatbě Chiara otěhotněla, bohužel ale byla její holčičce diagnostikována zdravotní vada a krátce po porodu zemřela. Několik měsíců po tom Chiara počala chlapečka…na ultrazvuku ale bylo zjištěno, že nemá nohy, a po předčasném porodu také umřel. Ani v jednom z těhotenství manželé nezvažovali možnost ho ukončit a jejich přátelé svědčí o hluboké radosti a vděčnosti, která přes obrovskou bolest byla na Chiaře a Enricovi vidět na pohřbech obou jejich dětí. Opravdová radost z Krista.

Chiara otěhotněla potřetí a všechno nasvědčovalo tomu, že děťátko bude tentokrát zdravé. Nicméně kříž přišel v jiné podobě. Lékaři zjistili, že Chiara má rakovinu jazyku. Podstoupila operaci, chemoterapie a radioterapie mohla začít až po narození chlapečka Francesca. Ten se narodil zdravý pro tento svět, Chiara pro nebe.

O tom, jak pevná byla jejich víra v Boží prozřetelnost v průběhu všech jejich těžkostí a jak nikdy nezmizel úsměv z jejich tváří, přijedou do Olomouce vydat svědectví. Přijďte si je poslechnout!

Více v knize Smrt nemá poslední slovo.

 

foto: Anna Sýkorová a archiv Enrica Petrilla

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

smoula
CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017

CSM Olomouc 2017

Film o CSM 2017, o jeho osobnostech, účastnících... o nás :)

makie

Blogový příspěvek byl smazán.

Terka8

Z Olomouce

Terka8

Přikládám i já své dojmy z CSM v Olomouci, dva z nich psané pro farní noviny. Po příjezdu do Olomouce, kde jsem mohla vidět všechnu tu práci, nadšení a také společenství přípravného týmu, mě mrzelo, že jsem nakonec do přípraváku nejela. Velmi jsem…

Tofl

Neví náhodu někdo z vás, od koho byla a jak se jmenuje ta melodie, která hrávala před scénkami na hlavním pódiu ?
Nemám na mysli melodii před informacemi (to byla z Pevnosti Boyard).
Děkuji za info ;-)
#olomouc2017

Tofl Díky ;-)

Lusmarí nemáte ji(tu "uspávačku") náhodou někdo v mp3, chtěla bych si ji dát jako vyzvánění :)

CSM Olomouc 2017

Follow ke stažení

CSM Olomouc 2017

Časopis Follow ke stažení... (všechna vydání včetně 0. čísla pro přípravný tým) Follow 0. číslo Follow 1. číslo Follow 2. číslo Follow 3. číslo Follow 4. číslo Follow 5. číslo

CSM Olomouc 2017

Je důležité snít

CSM Olomouc 2017

Pokračování rozhovoru z 5. čísla časopisu: P. João Chagas je zodpovědným za sekci pro mládež ve Vatikánu. Jak se vám mezi námi líbí? Přijel jsem nedávno a je vidět, že je tady opravdu mnoho mladých lidí. Je tu hezky připravené setkání, které mluví…

Áňa

LidiLidi Pecka, to je super, že je zkušenost takováhle.

kacarovi3 Velmi pěkný článek,ve kterém je hodně naděje pro lidstvo.Při katolických akcích se vždy rodí jiný krásnější svět plný dobra a lásky.Ach,kdyby nás bylo více a mohli jsme počtem zaplavit svět.

CSM Olomouc 2017

Virtuální prohlídka CSM

CSM Olomouc 2017

Kdo byl na CSM, ten ví, jaká tam vládla pohodová a přátelská atmosféra a může si ji připomenout virtuální prohlídkou, kterou připravil Dominik David. A kdo na CSM nebyl, uvidí aspoň zprostředkovaně, jak jsme se tam měli :) Virtuální prohlídka CSM

Áňa

Díky, že na nás v Olomouci budou vzpomínat v dobrém!
#olomouc2017 #csm2017 #nebojtese
http://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/1951/