Strach není na místě v rámci příprav CSM ani v životě

Díky Anetě Hrabovské a tiskovému týmu, kterému velí, víme, že nás v srpnu něco čeká. Hmatatelnější kus jejich práce pak potěžkáme každé ráno při pročítání čerstvého tisku.

 

Skupinka tisku se ale nerovná jen vydávání časopisu. Už od loňského srpna, kdy se zformoval tým mediální propagace, který se s tiskem z větší části prolíná, dobrovolníci usilovně pracují na nejlepší propagaci a povědomí o setkání. Tým zveřejňuje videa, články, vymýšlí výzvy typu postní challenge a neustále nutí ostatní přípravné skupiny, aby posílaly fotky z týmových setkání pro sdílení přípravných prací s těmi, kteří do zákulisí nevidí. K dispozici má vedoucí redaktory, grafiky a fotografy. „Moje práce je ale o něco méně tvůrčí, zadávám jim přiměřenou práci, koriguji je, hlídám termíny a schvaluji výsledky. Je to spíš pozice manažera,“ komentuje současnou pozici. Během srpnového setkání bude její tým zásobovat média, sociální sítě a web zprávami o tom, co se v Olomouci děje. Pro účastníky bude stěžejní zmíněný časopis. „Trochu se děsím, kam až se dostaneme. Podle ohlasů máme docela vysokou laťku, tak mám strach, že pokud se tohle tempo bude stupňovat, tak budu chodit do své kanceláře v práci odpočívat," směje se. Vzápětí ale dodává, že výzvu „Nebojte se" oceňuje čím dál víc. „Asi nemám den, kdy bych nepotřebovala ujistit, že se nemusím bát, že všechno, co zrovna dělám, bude v pohodě, že se do toho s odvahou můžu pustit. Když píšu článek na web nebo příspěvek na Facebook, přidávám tam #nebojtese, což mi připomíná, že strach není na místě v rámci příprav celostátního setkání ani v životě.“

 

Práce v press týmu pro ni není novinkou. Už před dvanácti lety se během celosvětového setkání v Kolíně nad Rýnem starala o kroniku. „Od té doby je tahle rubrika moje srdcovka. Jako redaktorka jsem fungovala na setkání v Táboře, v Kroměříži a v Madridu jsem byla vedoucí týmu. A s nadsázkou říkám, že k vedoucí pro Olomouc mě dovedla dlouhá chvíle. Loni v únoru jsem skončila výšku a měla jsem pocit, že jsem nevyužitá, tak jsem nabídla otci Balíkovi pomoc a on ji pojal takto."

Je cílevědomá, zodpovědná a i díky své empatii pracuje s dětmi jako speciální pedagožka a psycholožka. „Uměla bych říct, kdo je mým vzorem křesťana, psychologa nebo člověka, ale největší inspirací jsou pro mě momentálně děti, které mě nutí učit se a pracovat na sobě,“ popisuje hnací motor.

 

„Na setkání mě baví nová kamarádství a pocit pospolitosti, že jako křesťan nejsem sama. Silně jsem si také uvědomila, jak pevným a důležitým bodem dne je pro mě mše svatá. A to platilo hlavně pro setkání, kde jsem byla malé pískle a nikoho moc neznala. Mše pro mě byla jistota, na kterou jsem se mohla spolehnout, opřít se o ni a načerpat během ní sílu," přiznává. Předkládá nám tak jednoduchý recept, jak plně prožít šest dní, které pro její tým budou intenzivním zápřahem se spoustou nervů, šálků kávy a nedostatkem spánku. 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Václav Vacek

#olomouc2017 nové promo materiály k CSM OL v eshopu Signálů: https://www.signaly.cz/obchod

Hali BBB1: Nebylo by lepší prodávat zde pro děvčata rovnou šaty na způsob řeholních hábitů?

Hali :-D

Martin Mařík

#csm2017, #olomouc2017, #nebojtese
https://www.youtube.com/watch?v=wIUKpWO49lA

JiridloAA TOHLE bylo neco!! ;) do sve smrti na to velmi rad vzpominal, a rikal, ze to bylo jedno z jeho nejkrasneji prozitych setkani... :)

Martin Mařík

#csm2017, #olomouc2017, #nebojtese https://www.youtube.com/watch?v=pxVHKCWOf1M

jirka24

#olomouc2017 @maruškaa
Ahoj, trička budou k dostání až přímo na setkání v Olomouci v našich stáncích... :)

maruškaa Dobře, děkuju za odpověď :)

maruškaa

#olomouc2017
Ahoj, nevíte někdo, kdy budou trička na setkání do Olomouce?? :)

nedidelis

S Jirkou je vždycky sranda, tak šup k němu do týmu! #olomouc2017

Hlavní úkol? Nezavazet Bohu!

CSM Olomouc 2017

Každý, kdo byl v posledních letech na některém setkání mládeže, mladého bohoslovce a dřívějšího týmáka na DCŽM v Osové Bítýšce Jirku Dyčku nemohl přehlédnout. Vždycky byl tam, kde bylo potřeba pomoci, vždycky s velkým úsměvem. Ani letos proto nemůže…

JakubV

#olomouc2017
Konečně je tady poselství papeže pro letošní rok https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/170327poselstvi-svateho-otce-frantiska-k-32-svetovemu-dni-mladeze-2017

Václav Šablatura (sab047) Hmm ...
Delaji nasi animatori nejakou propagaci? Nebyt "pastyrskeho listu" ... tak se o CSM 2017 v Koprivnici ani nevi.

anetamarie U nás nebyl ani ten pastýřský list :)

smoula

#olomouc2017

Václav Vacek

#olomouc2017 Víte o...http://modlitba-za-csm.signaly.cz/modlitba-za-csm.php Díky @papi za realizaci!

JiridloAA

"Vy jste sul zeme."
(Mt 5,13-16)

"Jste sůl země, a ta je, jak pravil jednou jeden král, nad zlato ;)
#csm2017 #olomouc2017 #byljednoujedenkral "

"A jestlipak vis, co je vic nez sul."
"To vi prece kazdy - laska! "
" ... a laska je soli zivota." :)
(stejnak je to uzasna pohadka!! ;)