Světlo má vycházet z účastníků

S vedoucí ubytovatelů nejen o tom, kde budeme na CSM bydlet

Jiří Strach, Andrea Hýblová či Sima Martausová, sestra Milada a Matouš Venkrbec. Ti všichni se objevili ve videokatechezích k letošnímu CSM. Ještě jedno jméno ale chybí – o produkci a scénáře povedených videí se stará Denisa Kracíková. A to není její jediný úkol.

"Narodila jsem se už před nějakou dobou, docela dlouhou :-) ," představuje se Denisa s tím, že ta doba je určitě menší než padesát let, takže nakonec tolik dlouhá není. "Jsem z malebného městečka Uherský Brod, třetí rok už mám to štěstí, že pracuji na Arcidiecézním centru pro mládež v Olomouci. V rámci tohoto (snad bohulibého) počinu nám spadlo do klína i ubytování na letošním Celostátním setkání mládeže," popisuje Denisa, jak se dostala do vedení týmu ubytovatelů. Její představa o ideálním bydlení zahrnuje spoustu světla, dřeva a málo lidí. "V Olomouci to bude vypadat přesně naopak," směje se hlavní ubytovatelka, "bude tam spousta lidí a světlo bude muset vycházet z účastníků." Jinak ale považuje letošní ubytování za nadstandardní. "Většina mladých by se měla vejít na vysokoškolské koleje," upřesňuje.

Než přišla na olomoucké arcidiecézní centrum, studovala ekonomiku na Univerzitě Tomáše Bati. "Baťu považuji za muže hodnot a pevného morálního přesvědčení. Ale asi si nejsme moc podobní, nejspíš by mě ze své továrny vyhodil. U něj se muselo začínat moc brzo ráno, to bych si neškrtla," přiznává vedoucí ubytovatelů, že ráda spí. Oblíbila si taky florbal, squash nebo badminton. "Zbytek je taková ta klasika, mám ráda hory, setkání s kamarády, čtení, dobré kafe," doplňuje.

Podle svých slov má Denisa ráda i Olomouc. "Je to krásné město, útulné, studentské, dynamické, zelené. Má nádherné parky. Prostředí letošního setkání je skvělé, ale všichni se modlete za počasí," vyzývá. Spolupráci s místními obyvateli si pochvaluje. Těšila ji například rychlost, s jakou se našly rodiny ochotné ubytovat účastníky Fóra mládeže, které se konalo také v Olomouci. "Občas mi volala nějaká babička, která neměla e-mail, a říkala, my ubytujeme, kolik lidí potřebujete, hrozně vám držíme palce a modlíme se za vás mladé a opravdu jsme rádi, že vás máme," popisuje podporu od lidí. "Moc se těšíme na všechny, kteří přijedou," potvrzuje Denisa za celé arcidiecézní centrum mládeže.

S otázkami nemá žádný problém, až poslední je prý trochu těžší. "Můj vztah k Bohu? Na to bych se ho taky chtěla zeptat," usmívá se. "Co říct, aby to nebylo klišé? Přála bych si, aby můj vztah k Bohu nestagnoval, ale aby nabíral na obrátkách, byť třeba po maličkých krůčcích. Pán Bůh mě má rád, tam problém není. Horší to může být na druhé straně. A já se ho snažím mít taky ráda a prosím, aby mi s tím pomohl," uzavírá Denisa.

Foto: archiv Denisy Kracíkové

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

anetamarie

#olomouc2017 připojte se k naší výzvě

https://olomouc2017.signaly.cz/1707/pojmenuj-olomoucky-rychlik

Pojmenuj olomoucký rychlík

CSM Olomouc 2017

Vyhlašujeme soutěž o pojmenování speciálního vlaku, který nás poveze z Prahy a Ostravy na CSM do Olomouce. Název by měl být krátký, maximálně dvou/tří slovný. Do pátku 24:00 pište do komentářů a sdílejte.

Míša93 Libi se mi ten nazev NEBOJSA a NEBOJTE SE.

jk7 Mně se líbí ten název "Z Brna nepojede?" :-)

anetamarie Olomouc 2017

Manžerka #olomouc2017 Bety:

https://olomouc2017.signaly.cz/1707/jit-s-kuzi-na-trh

Jít s kůží na trh

CSM Olomouc 2017

S manažerkou CSM o organizaci, evangelizaci a životě s Ježíšem Bránila se, že neumí mluvit, a potom nám toho napovídala na tři rozhovory. Stejně rychle jako mluví prý i čte. Jen tak je snad možné, že stíhá louskat tlusté ruské romány, zatímco…

anetamarie

K hymně #olomouc2017 bylo přidáno komplet celé aranžmá :)

https://olomouc2017.signaly.cz/1611/hymna-csm-prvni-i-posledni

Olomouc 2017

Stan Signálů na #olomouc2017 a jeho hlavní vedoucí:

https://olomouc2017.signaly.cz/1707/hranim-se-vykecavam#snippet-comments-comments

Hraním se vykecávám

CSM Olomouc 2017

Čekám u svatého Augustina a házím pohledy do všech stran, příležitostně i na oblohu. Doufám, že nezačne pršet. Konečně se totiž dvěma časově vytíženým lidem povedlo domluvit čas i místo setkání, a tak doufám, že na potřetí to již nic nepřekazí.…

Ajus

#olomouc2017 mam napad,kde by mohli pujcit notebook(y) na setkani (prosba ze signalni hlavocky),ale nevim,komu napsat...

terre-eau Vaclav Vacek.... @washeck myslim

Václav Vacek joo, mě :) díky

Václav Vacek povedlo se, díky moc!!!

nedidelis

Už to tu párkrát zaznělo, ale na koho se těšit v programu? Check it out! #naolomoucdobry #naCSMvyborny #csm17 #olomouc2017

Režisér Strach, zpěvačka Martausová, hokejista Venkrbec... Prohlédni si hosty CSM

CSM Olomouc 2017

Program celostátního setkání v Olomouci bude bezesporu nabitý. A bude z čeho vybírat: doposud odtajněná jména nabízejí setkání s Bohem v mnoha odlišných podobách. Však posuďte sami. Na hlavním pódiu promluví například známý režisér Jiří Strach,…

dromedar "... teologie těla, pornografie a jiné druhy závislosti"

+1

Shell díky, pokusili jsme se o úpravu ;)

dromedar @Shell Co se dá dělat. Původní znění bylo rozhodně trefnější.

Václav Vacek

#olomouc2017 nové promo materiály k CSM OL v eshopu Signálů: https://www.signaly.cz/obchod

Hali Děkuji za informaci :-)

Hali Jinak např. toto tílko je pořád lepší, než některá trička prodávaná na křesťanských akcích, v nichž se nositelky pomalu škrtí. Jak už jsi na ně některé stěžovali zde na signálech už dříve.

marmik

#csm2017, #olomouc2017, #nebojtese
https://www.youtube.com/watch?v=wIUKpWO49lA

JiridloAA TOHLE bylo neco!! ;) do sve smrti na to velmi rad vzpominal, a rikal, ze to bylo jedno z jeho nejkrasneji prozitych setkani... :)

marmik

#csm2017, #olomouc2017, #nebojtese https://www.youtube.com/watch?v=pxVHKCWOf1M

jirka24

#olomouc2017 @maruškaa
Ahoj, trička budou k dostání až přímo na setkání v Olomouci v našich stáncích... :)

maruškaa Dobře, děkuju za odpověď :)