S vedoucí ubytovatelů nejen o tom, kde budeme na CSM bydlet

Jiří Strach, Andrea Hýblová či Sima Martausová, sestra Milada a Matouš Venkrbec. Ti všichni se objevili ve videokatechezích k letošnímu CSM. Ještě jedno jméno ale chybí – o produkci a scénáře povedených videí se stará Denisa Kracíková. A to není její jediný úkol.

"Narodila jsem se už před nějakou dobou, docela dlouhou :-) ," představuje se Denisa s tím, že ta doba je určitě menší než padesát let, takže nakonec tolik dlouhá není. "Jsem z malebného městečka Uherský Brod, třetí rok už mám to štěstí, že pracuji na Arcidiecézním centru pro mládež v Olomouci. V rámci tohoto (snad bohulibého) počinu nám spadlo do klína i ubytování na letošním Celostátním setkání mládeže," popisuje Denisa, jak se dostala do vedení týmu ubytovatelů. Její představa o ideálním bydlení zahrnuje spoustu světla, dřeva a málo lidí. "V Olomouci to bude vypadat přesně naopak," směje se hlavní ubytovatelka, "bude tam spousta lidí a světlo bude muset vycházet z účastníků." Jinak ale považuje letošní ubytování za nadstandardní. "Většina mladých by se měla vejít na vysokoškolské koleje," upřesňuje.

Než přišla na olomoucké arcidiecézní centrum, studovala ekonomiku na Univerzitě Tomáše Bati. "Baťu považuji za muže hodnot a pevného morálního přesvědčení. Ale asi si nejsme moc podobní, nejspíš by mě ze své továrny vyhodil. U něj se muselo začínat moc brzo ráno, to bych si neškrtla," přiznává vedoucí ubytovatelů, že ráda spí. Oblíbila si taky florbal, squash nebo badminton. "Zbytek je taková ta klasika, mám ráda hory, setkání s kamarády, čtení, dobré kafe," doplňuje.

Podle svých slov má Denisa ráda i Olomouc. "Je to krásné město, útulné, studentské, dynamické, zelené. Má nádherné parky. Prostředí letošního setkání je skvělé, ale všichni se modlete za počasí," vyzývá. Spolupráci s místními obyvateli si pochvaluje. Těšila ji například rychlost, s jakou se našly rodiny ochotné ubytovat účastníky Fóra mládeže, které se konalo také v Olomouci. "Občas mi volala nějaká babička, která neměla e-mail, a říkala, my ubytujeme, kolik lidí potřebujete, hrozně vám držíme palce a modlíme se za vás mladé a opravdu jsme rádi, že vás máme," popisuje podporu od lidí. "Moc se těšíme na všechny, kteří přijedou," potvrzuje Denisa za celé arcidiecézní centrum mládeže.

S otázkami nemá žádný problém, až poslední je prý trochu těžší. "Můj vztah k Bohu? Na to bych se ho taky chtěla zeptat," usmívá se. "Co říct, aby to nebylo klišé? Přála bych si, aby můj vztah k Bohu nestagnoval, ale aby nabíral na obrátkách, byť třeba po maličkých krůčcích. Pán Bůh mě má rád, tam problém není. Horší to může být na druhé straně. A já se ho snažím mít taky ráda a prosím, aby mi s tím pomohl," uzavírá Denisa.

Foto: archiv Denisy Kracíkové